نامه نخبگان مهارتی به ریاست بنیاد ملی نخبگان

3109 روز پیش

یکی از مشکلات نخبگان مهارتی که از طریق مسابقات ملی مهارت به عضویت بنیاد ملی نخبگان دراومدن شرط پویایی معدل برای استفاده از تسهیلات پروژه تحقیقاتی به جای سربازی است. به دلیل اینکه این شرط برای خیلی از بچه های مهارتی سدی برای استفاده از این تسهیلات بود این نامه رو برای دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان) ارسال کردیم.

از اونجایی که پیش از این نامه های رسمی متفاوتی از دبیرخانه مسابقات مهارت گرفته تا خود نخبگان مهارتی ارسال کرده بودن، نگارش این نامه با سبک عمومی تری صورت گرفته؛ به امید اینکه تغییری در شرایط ایجاد بشه. در ادامه میتونید نامه رو در فرمت پی دی اف دانلود و یا متن کامل رو در ادامه مطلب مشاهده کنید.

دانلود کنید

نامه ارسالی به رئیس بنیاد

دانلود با حجم 104 کیلوبایت

بسمه تعالی

به دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان

با سلام

سربازی؛ داغ دل همه کسایی که می‌تونن کارای خیلی مهم‌تری از پا جفت کردن تو اون دو سال انجام بدن. حالا چه عضو بنیاد باشن، چه نباشن. برای نخبگانی که از طریق مسابقات مهارت وارد بنیاد میشن و میخوان از تسهیلات سربازی بنیاد استفاده کنن، یه سنگ بزرگ هست به اسم شرط پویایی معدل که درصد خیلی خیلی کمی می‌تونن ازش رد شدن و دلیلش هم کاملا روشنه! مسابقات مهارت واسه کسانی هست که مهارت بلدن، سال‌هایی که باید درس می‌خوندن رو گذاشتن واسه یادگیری مهارت و در کنارش درسشون رو هم جلو بردن، سطح بالای مسابقات و بعد از اون هم حضور دوساله تو اردوهای سخت و پرفشار آماده‌سازی مسابقات جهانی و عدم همکاری دانشگاه‌ها باعث شده خیلی از اونا نتونن معدل خودشون رو بالا نگه دارن. تقاضای عاجزانه ما تجدید نظر در شرایط پذیرش سرباز نخبه به خصوص برای نخبگان مهارتی است.

در نهایت نه فقط برای نخبگان مهارتی، بلکه برای همه نخبگان، سربازی یه مشکل بزرگه که شاید خیلی‌ها رو مجبور کنه تو برگشت به ایران تردید به دلشون راه بدن. امیدواریم با حمایت‌های بنیاد، ایران تبدیل به جایی برای نخبگان بشه که دوست داشته باشن هر چه زودتر برگردن. به امید آن روزها…

از طرف نخبگان مهارتی (برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت)

۱۳۹۲/۰۴/۱۲

 1. مهارتی

  خب الان نتیجه چی شد؟
  کاریم انجام دادن؟

  • جواد عوض زاده

   نه دوست عزیز، تا حالا که اتفاقی نیافتاده

 2. ابراهیم

  من که چشم آب نمی خوره کاری کنن بعداز مسابقات برای المپیادتو رشته خودم کلی برنامه ریزی کردم برای بهتر شدن رشته ام ولی امریه سربازی بهم ندادن تاالانم مجبورم پا بچسبونم

دیدگاه بسته شده است.